marketingowy-harpagan.pl

W branży jubilerskiej znajdziemy bardzo dużo marek. Co je łączy? Z pewnością kruszce, które zużywają do tworzenia swoich wyrobów, ale także którymi dodatkami je zdobią. Dziś skierujemy naszą uwagę na dodatki. Skategoryzujemy je i trochę zdefiniujemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają zazwyczaj wytwarzane minii ołowiowej, a prościej z ołowiowego szkła. Designerzy często wykorzystują je w mniej drogich kolekcjach biżuterii. Takie szkło generalnie wyróżnia się wyższym stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje także widocznie cięższe od tego nam znanego. Głównym fabrykantem takiego szkła jest zagraniczna marka Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} kolejny najczęściej używany element ozdobny. Ten kamień wytwarza się w pełni w fabrykach. Cyrkonia jest bardzo gęsta, co więcej możemy ją dowolnie barwić. W branży jubilerskiej sama cyrkonia popularny jest nie długo, tworzy się w wysokiej temperaturze. Cóż, największą cnotą jest niewysoka cena.

Kamienie Szlachetne – najcenniejsze z kamieni wkładanych w biżuterię. Znamy ich w przyrodzie całkiem wiele. Choć dziś skupimy się na tych najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| droższa wersja berylu. Dla amatorów, tak to ten ciemnozielony. Znajduje Uznanie złotników oraz pasjonatów. Pozostaje niezwykle gęsty, ale również kruchy.

Rubiny są nieomalże najcenniejszym kamieniem, co więcej należą do gatunku korundu. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwistoczerwone w takich kamieniach często możemy dostrzec rozszczepienie koloru.

Szafiry – pozostają niezwykle uznawane w jubilerstwie. Identycznie jak szafiry są z grupy korundów. Najczęściej są granatowe. Ogromna liczba jubilerów produkuje go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać niebywale krótko. Są najtwardsze z istniejących na ziemi materiałów oraz również najwięcej warte.

Opisaliśmy najpopularniejsze dodatki stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Choć, że znamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan